بی ‍‍‍پلاک

متنهای زیبا و جدید

بی ‍‍‍پلاک

متنهای زیبا و جدید

  • ۰
  • ۰

امروزه، معمولی بودن برای اکثر ما وضعیتی عادی به شمار می‌آید و کمتر کسی حاضر است برای سوا شدن از جمع و درخشیدن تلاشی بکند.

موفقیت چیزی نیست که تصادفی اتفاق بیفتد؛ فقط اگر با تمام وجود آن را بخواهید، به دستش می‌آورید. افراد موفق برای رسیدن به موفقیت و افزایش بازدهی خود از عادت‌ها‌یی دوری می‌کنند که خوب است ما هم یاد بگیریم.

نگذارید گذشته آینده را به شما دیکته کند


از همراهی با افراد منفی‌باف پرهیز می‌کنند

در مسیر زندگی، مسایل فراوانی برای ما پدید می‌آید که سبب می‌شود نگاه ناامیدانه‌ای نسبت به خود و موقعیتمان پیدا کنیم. وقتی زمان زیادی در ارتباط با فردی منفی‌باف باشید، به همه چیز، منفی نگاه خواهید کرد و رویاهایتان از جلوی چشمانتان محو می‌شوند.


نمی‌گذارند گذشته، آینده را به ایشان دیکته کند

 بدون گذشته‌مان‌، درس‌ها‌یی را که نیاز بوده بیاموزیم یاد نمی‌گرفتیم؛ و تا وقتی درسی را که زندگی قصد آموختنش به ما داشته را نمی‌آموختیم، به تکرار اشتباهمان ادامه می‌دادیم. زمانی، شهید خان برای هر ساعت شستن ظرف یک دلار و ۲۰ سنت حقوق دریافت می‌کرد، اما گذشته‌ی محقر او نتوانست مانع از این شود که به چیزهای بزگ‌تری فکر کند. حالا او با ثروت خالصی معادل ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، صاحب فلکس-ان-گیت، یکی از بزرگترین کمپانی‌ها‌ی خصوصی ایالات متحده امریکا، صاحب باشگاه هاکی جکسون‌ ویل جگوارز و تیم فوتبال لیگ برتری فولهام انگلستان است.


دنبال‌کننده نیستند بلکه پیشگام‌اند

«یا پیش بروید یا دنباله‌روی کنید، در غیر این صورت کنار بروید.» را شنیده‌اید. دو نوع از آدم‌ها در دنیا وجود دارند: پیشروان و پیروان. افراد موفق آن‌هایی هستند که هدایت دیگران را بر عهده دارند. موفقیت آن‌ها تصادفی نیست، بلکه به این علت است که کسی را تا پایان مسیرش دنبال نکرده‌اند.


در بازخورد گرفتن از دیگران تعلل نمی‌کنند

گاهی نمی‌توانید پاسخی را که درست در برابر شماست ببینید. اما زمانی که بازخورد می‌گیرید می‌توانید موضوعی را از منظر شخص دیگر مشاهده کنید. اگر در گرفتن بازخورد تعلل کنید زمانی را که می‌توانستید صرف پیش‌رفتن به سمت رویاهایتان کنید، از دست داده‌اید.


به خودشان دروغ نمی‌گویند

قبول مشکلاتمان بدون بهانه‌جویی، یکی از سخت‌ترین کارهاست. افراد موفق قبول می‌کنند که با مشکلات درونی و بیرونی مواجه‌اند. بسیار مهم است به جای طفره رفتن از مشکلات و دروغ گفتن به خودمان، آنها را بپذیریم.


چند کار را همزمان انجام نمی‌دهند

افراد موفق بر مسئله‌ای خاص تمرکز می‌کنند و با بالاترین میزان توان خود، بدون داشتن تداخلی مزاحم، کارشان را انجام می‌دهند. وقتی چند کار را همزمان انجام می‌دهید توانایی خود را در تمرکز کامل بر روی هر یک از کارها کاهش می‌دهید.


در جزییات کوچک غرق نمی‌شوند

از آنجایی که بیشتر زندگی ما وابسته به ارتباطاتی است که با دیگران و خودمان برقرار می‌کنیم، اگر گرفتار جزییات شویم مانند این خواهد بود که بخواهیم با قطعات گم شده‌ی پازل‌ها‌ی مختلف، پازل جدیدی را حل کنیم.


از مشورت گرفتن نمی‌ترسند

کارآفرین مشهور، جایی گفته است: «زمانی که قرار است تصمیم مهمی بگیرید، تبادل نظر با کارآفرینان و رهبران تجاری که مشکلات مشابه شما را حل کرده اند؛ تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند.» مشورت گرفتن همیشه هم کار راحتی نیست، وقتی گمان می‌کنیم همان امکاناتی را داریم که سایرین دارند، احساس ناامنی و وابستگی می‌کنیم، تصمیم می‌گیریم سوالی نپرسیم و به تنهایی سر از مسائل درآوریم.


بدون یادگیری اقدام نمی‌کنند

بزرگ‌ترین مزیت یادگیری این است که در تمام جنبه‌ها‌ی زندگی ما تاثیر می‌گذارد. افراد موفق همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید و گسترش آموخته‌ها‌ی قبلی خود هستند. اگر دیگر هیچ چیز یاد نگیریم، خودمان می‌مانیم و هر آنچه تا به حال آموخته‌ایم. این یعنی بن‌بستی برای گسترش فهم و درک‌مان، چیزی که در راه رسیدن به موفقیت بسیار ضروری است.


در محدوده‌ی آسایش خود زندگی نمی‌کنند

محدوده‌‌ی آسایش به حالتی روانی می‌گویند که در آن شما از احساس آشنایی، راحتی و تسلط برخوردارید و کمترین میزان اضطراب را تجربه می‌کنید. خارج شدن از محدوده‌ی آسایش، به این معنا نیست که باید در تکاپوی داشتن نوعی استرس و اضطراب دایمی‌ باشید، بلکه به این معناست که برای رشد باید چیزهای جدید را امتحان کنید و افق دید خود را گسترش دهید. دلیل اینکه ما در محدوده‌‌ی آسایش خودمان راحتیم این است که در آن خطر نمی‌کنیم.

  • ۹۵/۰۸/۲۴
  • سعید ایرانی

رمز موفقیت

طریقه موفق شدن

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی